Zajęcia z końmi w Werchlisiu

W dniu 23 września 2015 r. wychowankowie ECKiW OHP  z Roskoszy w wraz z opiekunami  odwiedzili „ Stajnię u Koniuszego” Pani Katarzyny Stawiskiej i Pana Krzysztofa Semeryło , która znajduje się w Werchlisiu niedaleko Janowa Podlaskiego.

stadnina_koni_104

stadnina_koni_126

Z inicjatywą zorganizowania wyjazdu wyszły nasze  uczestniczki  – wielkie pasjonatki koni, które od pewnego czasu pomagają pracownikom stadniny przy pielęgnacji koni. Jednocześnie było to pierwsze spotkanie w ramach nowego programu profilaktycznego dotyczącego profilaktyki i leczenia wady postawy. Podczas pobytu w stadninie  młodzież miała okazję zobaczyć pokaz koni arabskich w stroju arabskim , pokaz w stroju staropolskim , pokaz ujeżdżeniowy.  Ponadto zaprezentowane zostały skoki przez przeszkody, między innymi : stacjonata, aksel, double, cavalettki, szereg na jedną foulę z galopu.

stadnina_koni_130

Prowadzanki koni okazały się równie ciekawe, jednak  największym powodzeniem cieszyła się jazda konno. Każdy z uczestników pod nadzorem trenerów i opiekunów koni mógł zasiąść samodzielnie w siodle.

stadnina_koni_159

stadnina_koni_197

stadnina_koni_181

Na zakończenie pobytu młodzież miło spędziła czas przy ognisku. Pieczone kiełbaski i gorąca herbata pozwoliły rozgrzać się młodzieży, która pomimo niesprzyjającej aury bardzo zadowolona z wyjazdu powróciła do domu.