Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP

II Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP zorganizowany przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się w dniach 16-18 kwietnia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w sąsiadującym z Roskoszą Ciciborze Dużym.

Prawie 100 uczestniczek z Wojewódzkich Komend Oraz Centrów Kształcenia i Wychowania OHP rozegrało między sobą wiele pasjonujących i zaciętych meczy, nad przebiegiem których czuwał sędzia wydelegowany przez Bialski Szkolny Związek Sportowy. Turniej rozegrano systemem brazylijskim czyli do dwóch przegranych. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, szczególnie finałowa rozgrywka, mecz ten bowiem wyłaniał zwycięzcę. Gdyby jednak oceniać emocje, zaangażowanie i serce włożone do gry, to pierwsze miejsce należałoby się wszystkim drużynom.

Najwyższe miejsce na podium zajęła podobnie jak w roku ubiegłym reprezentacja z Nowego Sącza (Małopolska WK OHP), II miejsce zajął zespół z Kielc (Świętokrzyska WK OHP) a III młodzież z Dębicy (Podkarpacka WK OHP). Na dalszych miejscach uplasowały się kolejno reprezentacje z komend: Śląskiej, Zachodniopomorskiej i Wielkopolskiej. Zwycięskim drużynom oprócz medali wręczono puchary, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe a wszystkim uczestnikom turnieju i ich opiekunom zestawy kosmetyków i książki.

Celem turnieju była popularyzacja i upowszechnianie sportu wśród młodzieży, rozwój umiejętności związanych z piłką siatkową a także integracja młodzieży w czasie wolnym od sportowej rywalizacji. Wśród napiętego harmonogramu rozgrywek udało się wygospodarować czas przeznaczony na zorganizowaną przez ECKiW wycieczkę do najstarszej i jednej z najpiękniejszych stadnin koni w Janowie Podlaskim, która słynie z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Zwiedzano także Sanktuarium Maryjne w Leśnej Podlaskiej, gdzie w ołtarzu XVIII-wiecznego barokowego kościoła parafialnego znajduje się cudowny obraz Matki Bożej zwanej Leśniańską. W programie imprezy znalazło się też miejsce na wieczorek integracyjny zorganizowany w części rekreacyjnej ECKiW gdzie młodzież wśród śpiewu i zabawy mogła się ogrzać przy ognisku oraz na nowo przeżyć emocje turnieju.

Podziękowania za wspaniałą sportową atmosferę, walkę fair play, dobrą zabawę oraz liczny udział należą się wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy a wszystkich zapraszamy za rok gdyż Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP niepostrzeżenie wpisał się już w tradycję wiosennej edycji zmagań sportowych.