Wojewódzki finał konkursu “Sprawny w zawodzie” – kucharz małej gastronomii

25 kwietnia 2013 r. w warsztatach gastronomicznych w budynku internatu Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się wojewódzki finał konkursu „Sprawny w zawodzie” w kategorii kucharz małej gastronomii.

 
W finale wystartowało sześć dwuosobowych zespołów reprezentujących jednostki OHP terenu Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.
 
Finał składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy z uczestników rozwiązywał test składający się z 20 pytań – każde premiowane jednym punktem. Indywidualne wyniki uczestników poszczególnych zespołów były sumowane.
 
W części praktycznej uczestnicy mieli za zadanie przygotować: ryż na sypko w kąpieli wodnej, filet z kurczaka z warzywami i sałatę z sosem vinegret. Efekty części praktycznej w postaci smacznych potraw tylko potwierdziły wysoki poziom teoretycznej wiedzy z zakresu gastronomii, jaką uczestnicy mogli wykazać się w pierwszej części konkursu. Każdy z zespołów mógł uzyskać maksymalnie 290 punktów.
 
Poziom konkursu był wysoki, wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień wynikających z treści zadania egzaminacyjnego.
 
Pierwsze miejsce zajęła drużyna ECKiW OHP w Roskoszy w składzie: Małgorzata Sarna i Konrad Garczyński, którzy uzyskali 277 pkt. Drugie miejsce z wynikiem 263 pkt. wywalczył zespół ze ŚHP 3-18 w Lublinie w składzie: Agata Partyka i Karolina Podgórska. Na trzecim miejscu uplasował się HP 3-5 w Świdniku z wynikiem 248 pkt. w składzie: Kinga Kowalczyk i Magdalena Flis.
 
Zwycięskie drużyny otrzymały cenne nagrody a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Małgosia Sarna i Konrad Garczyński z Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy będą reprezentować Lubelszczyznę w ogólnopolskich finałach konkursu "Sprawny w zawodzie" w kategorii kucharz małej gastronomii.

   

Fot.3

 

Fot.1

 

Fot 2

 

Fot.5