Praxis

EU flag-Erasmus+_vect_POS

W dniu 10 grudnia 2014r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy rozpoczęto realizację kursu języka angielskiego oraz kursu pedagogicznego i kulturowego, zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu stażowego pt.: „Praxis”.

DSC_0850

Projekt związany jest z organizacją staży zawodowych na Węgrzech a uczestniczy w nim młodzież ECKiW OHP w Roskoszy kształcąca się w zawodzie kucharza i mechanika pojazdów samochodowych.

Głównym celem projektu jest pomoc w zdobyciu kwalifikacji zawodowych w nowym środowisku, aby w ten sposób korzystnie wpłynąć na dalszy rozwój osobisty wychowanków.

Poprzez uczestnictwo młodzież będzie miała okazję poznać środowisko i szkolnictwo zawodowe innego kraju, podnieść własne kwalifikację zawodowe, uzupełnić wiedzę i umiejętności nabyte w szkole jak również rozwijać umiejętności praktyczne w zakresie posługiwania się językiem obcym. Podczas dwutygodniowego wyjazdu na staż młodzież będzie również miała doskonałą okazję aby poznać zabytki, kulturę i tradycje narodowe innego kraju.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki środkom finansowym pochodzącym z programu Erasmus +, Kształcenie i szkolenia zawodowe – akcja 1 „Mobilność uczniów”.