Planowali karierę zawodową

W dniach od 21.10.2019 r. do 25.10.2019 r. trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej zorganizowany przez filię Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej. Tegoroczna, XI edycja odbywa się pod hasłem ,,Pasja, profesja, powołanie”.

W dniu 22.10.2019 r. młodzież Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy skorzystała z oferty Wojewódzkiego Urzędu Pracy uczestnicząc w spotkaniu z przedstawicielami służb mundurowych czyli Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Wojskowej Komendy Uzupełnień. Młodzież mogła dowiedzieć się o warunkach zatrudnienia w powyższych formacjach, poznała wszystkie etapy rekrutacji do służby oraz kwestie związane z wynagrodzeniem.

Ponadto uczestnicy OHP dowiedzieli się, że nie mając ukończonych studiów, jedynie średnie wykształcenie również mogą starać się o pracę w tych formacjach. Nasza młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wypowiedzi przedstawicieli służb mundurowych, obejrzała również filmy promujące ww jednostki. Zarówno wiedza o możliwościach kształcenia, jak i o codziennej pracy w służbach ułatwi młodzieży dokonywanie trafnych decyzji edukacyjno-zawodowych.

Edyta Trębicka