Młodzież ECKiW OHP na lekcji pokazowej z ratownictwa lodowego

W dniu 6.02.2019 r. wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy uczestniczyli w pokazie ratownictwa lodowego w ramach akcji „Bezpieczne ferie”.

Pokaz zorganizowany został dla uczniów szkół i przedszkoli z terenu miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego. Przeprowadzony został przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Białej Podlaskiej na jednym ze zbiorników wodnych znajdujących się na terenie miasta.

Głównym przesłaniem pokazu ratownictwa lodowego było uświadomienie młodzieży, że nie ma bezpiecznego lodu, zawsze jest ryzyko, że się załamie lub chodząc po nim trafimy na miejsce, gdzie jest bardzo cienki.

Strażacy przedstawili zasady udzielania pomocy osobie, która wpadła do lodowatej wody oraz techniki ratownicze jakie można zastosować samodzielnie oraz jakie sami stosują podczas ratowania takich osób. W rozstawionym namiocie każdy chętny mógł przećwiczyć jak udzielać pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej i przypomnieć sobie lub nauczyć się jakie są zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Mariola Mirońska, Katarzyna Deneko, Edyta Trębicka