Dzień otwarty w bialskim internacie

dav

Jak co  roku w czasie rekrutacji, internat ECKiW otwiera swoje podwoje na  młodzież, chcącą zobaczyć jak wygląda codzienne funkcjonowanie OHP. Dnia 9 maja 2019 roku odbył się Dzień Otwarty ECKiW  w Białej Podlaskiej przy ul. Sikorskiego 5, połączony z promocją projektów europejskich.

W spotkaniu wzięło udział około 150 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Białej Podlaskiej i okolic. Impreza została zorganizowana we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Spotkanie otworzył Dyrektor ECKiW Karol Sudewicz, który przywitał zaproszoną młodzież oraz dyrekcję i grono pedagogiczne z przybyłych szkół.

Młodzież miała okazję zapoznać się z warunkami uczestnictwa w OHP oraz funkcjonowaniem internatu. Gości oprowadzali wychowawcy, zaś uczestnicy OHP opowiadali o swoich doświadczeniach, projektach edukacyjnych, stażach zawodowych oraz wyjazdach zagranicznych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty cukiernicze oraz stoisko ECKiW na którym można było wziąć udział w konkursach i wygrać liczne nagrody. Uczniowie uczestniczyli również w grach integracyjnych, spotkaniach z doradcami oraz zwiedzali stanowiska promocyjne zaprzyjaźnionych szkół branżowych z Białej Podlaskiej.

Wszystkim zebranym umilał czas zespół „Forte” z Branżowej Szkoły I Stopnia imienia K.K. Baczyńskiego a na końcu czekał pyszny poczęstunek przygotowany i serwowany przez instruktorów oraz młodzież kształcącą się w zawodzie kucharz i cukiernik.