Bialski GPS na edukację i zawód

,,Bialski GPS na edukację i zawód” – pod takim hasłem odbyły się 26 kwietnia 2016 r. targi edukacyjne zorganizowane w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. Wzięły w nich udział wszystkie bialskie szkoły ponadgimnazjalne oraz Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.

DSC_4753

Palcówki  zachęcały gimnazjalistów swoją  ofertą edukacyjną i kulturalną oraz wieloma atrakcjami. ECKiW OHP w Roskoszy przedstawiło również swoją ofertę edukacyjną i częstowało pysznymi rogalikami, kanapkami oraz prezentowało wyroby rękodzieła powstałe w pracowniach ginących zawodów usytuowanych na terenie ECKiW OHP w Roskoszy. Młodzież ciekawie zaprezentowała m.in. wyroby kowala, rymarza i kołodzieja. Uwagę przyciągało siodło do jazdy konnej i kantar jako wyrób rymarzy a także bijanka do wyrobu masła i ręcznie wydłubane w drewnie naczynie do zagniatania ciasta zwane potocznie ,,kopańką” wykonane przez kołodzieja. Można było także obejrzeć piękne i unikatowe tkaniny tzw. ,,perebory” powstałe w pracowni tkackiej. Ponadto młodzież zaprezentowała ofertę hotelową i gastronomiczną.

DSC_4789

Oferta ECKiW OHP z Roskoszy przyciągała uwagę młodzieży i osób dorosłych, w tym oficjalnych gości. Nasze stoisko odwiedziło kilkoro dyrektorów szkół i nauczycieli a także Dariusz Stefaniuk Prezydent Białej Podlaskiej, który objął targi honorowym patronatem.

DSC_4625