Zdrowy prezent na Mikołajki

Mikołajki to świetna zabawa i dobra okazja, żeby sprawić komuś przyjemność. Co prawda Mikołajki w tym roku wypadają w piątek, jednak ze względu na nawał pracy Świętego Mikołaja młodzież mieszkająca w internacie OHP w Białej Podlaskiej otrzymała mikołajowy, zdrowy prezent trzy dni wcześniej.

Tegoroczne Mikołajki młodzież wspólnie z kadrą wychowawczą spędziła na profesjonalnej siłowni ,,Fabryka Ciała Sport Club” w Białej Podlaskiej.

Przed rozpoczęciem treningu wykwalifikowana kadra instruktorska zapoznała uczestników z regulaminem siłowni, udzieliła instrukcji obsługi wszystkich urządzeń i sprzętów. Przez cały czas nad bezpieczeństwem wychowanków czuwali doświadczeni trenerzy Pani Maja oraz Pan Mateusz.

Na początek pani instruktor przeprowadziła z uczestnikami rozgrzewkę. Kolejnym punktem był trening hipertrofii mięśniowej oraz ćwiczenia na profesjonalnym sprzęcie do ćwiczeń aerobowych i siłowych. Dzięki tym ćwiczeniom, zwłaszcza siłowym, wzmacniają się mięśnie, rozszerza i uwypukla się klatka piersiowa, usprawnia się układ krążenia, zwiększa się pojemność życiowa płuc.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa oraz squash.

Wszyscy bez wyjątku maksymalnie wykorzystali czas przeznaczony na ćwiczenia. Zmęczeni ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do internatu, gdzie mamy zamiar dalej dbać o swój rozwój fizyczny.

Młodzież przekonała się, że aktywność ruchowa to wysiłek fizyczny umożliwiający wspaniałą zabawę a także ważny element zdrowego stylu życia.

To był idealny prezent mikołajkowy. Dziękujemy Święty Mikołaju ?

kadra wychowawcza