Z wizytą w Caritasie

18 marca 2016 r. wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP uczący się w Rzemieślniczej Zasadniczej Szkole Zawodowej w Białej Podlaskiej wybrali się z wizytą do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Ośrodku „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej. Celem wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem Ośrodka Caritas oraz przybliżenie uczniom specyfiki pracy w tej placówce.

DSC_2955

Warsztat jest placówką pobytu dziennego a jego uczestnikami są osoby o różnym stopniu niepełnosprawności. Realizowane są tam zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej, zmierzające do ogólnego rozwoju oraz poprawy sprawności każdego uczestnika, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku.

DSC_2957

Młodzież miała okazję przyjrzeć się pracy jaką wykonują osoby niepełnosprawne przebywające w zwykły dzień na terenie ośrodka. Odwiedzili pracownie: gospodarstwa domowego, krawiecko – hafciarską, florystyczną, artystyczną, ceramiki i fusingu, multimedialną oraz sale rehabilitacyjne.