Wieczór wspomnień o Andrzeju Jędryczkowskim

Dnia 1 października 2021 r. wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP kształcący się w Branżowej Szkole I-go Stopnia im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej uczestniczyli w koncercie upamiętniającym zmarłego pedagoga Pana Andrzeja Jędryczkowskiego.

Pan Andrzej Jędryczkowski, był wieloletnim nauczycielem informatyki i wicedyrektorem Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej, był także założycielem i opiekunem grupy medialnej „Forte” oraz członkiem Fotoklubu Podlaskiego.

Dyrektor Szkół ZDZ Pan Henryk Zacharuk rozpoczął wspomnienia o zmarłym. Uczestnicy wieczoru wspomnień minutą ciszy uczcili pamięć po zmarłym nauczycielu. W piątkowy wieczór młodzież z grupy medialnej Forte opowiadała o swoim wychowawcy i śpiewała ulubione piosenki Pana Andrzeja m.in. ,,Alleluja”, ,,Wieża Babel”, ,,Małe tęsknoty”, ,,Laleczka z saskiej porcelany”. Zuzia Janik – honorowy członek grupy zaśpiewała utwór pt. ,,List”. Punktem kulminacyjnym wieczoru było wykonanie piosenki ,,Kogutek”. Młodzież zaśpiewała ze swoim wychowawcą łącząc się z materiałem wideo, gdzie Pan Andrzej grał na gitarze oraz śpiewał. Niezwykła atmosfera tego utworu sprawiła, że niejednemu widzowi łza zakręciła się w oku.

Pan Andrzej Jędryczkowski był wspaniałym nauczycielem, częstym gościem w ECKiW OHP, wspierał naszą działalność wychowawczą, uczestniczył w wydarzeniach kulturalnych naszego Centrum, przyjeżdżając z mobilnym studiem dźwiękowym do Roskoszy, przyczynił się do powstania i uwiecznienia utworu muzycznego, który napisali, skomponowali i wykonali uczestnicy projektu realizowanego w ECKiW OHP promując działania na rzecz ochrony środowiska.

Pan Andrzej Jędryczkowski na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Najcenniejszym z ziemskich diamentów i pereł jest….

 PAMIĘĆ I DOBRE WSPOMNIENIE….

Renata Golczewska