Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki

W dzisiejszej dobie, gdy jesteśmy zalewani informacjami i rozpraszani przez liczne bodźce, trudno nam znaleźć czas na codzienne ćwiczenie umysłu i rozwijanie umiejętności intelektualnych. Prostym sposobem na ćwiczenie koncentracji, cierpliwości i analitycznego rozumowania jest rozwiązywanie zagadek, szarad i wszelkich zadań logicznych.

Rozwiązując łamigłówki nie tylko doskonale się bawimy, ale też spędzamy czas w sposób produktywny. 29 stycznia daje nam wyjątkową okazję, aby trochę poćwiczyć zdolności mentalne  – to Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki.

Z okazji tego nietypowego święta młodzież ECKiW OHP rozpoczęła ferie zimowe małym treningiem umysłu. Spędziła popołudnie na grach i zabawach logicznych.

Każdy miał okazję spróbować swoich sił w łatwiejszych lub trudniejszych zadaniach. Były kostki Rubika, tradycyjne kalambury, sudoku, gry zapałczane, statki, rebusy i inne łamigłówki.

Uczestnicy bawiąc się, jednocześnie ćwiczyli koncentrację, spostrzegawczość i do analizy – cech niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie życia.

S. Szydłowska, J. Róg, M. Bechta