Spartakiada sportowa

W dniach 8-11.10.2009 r. odbyła się VII Ogólnopolska Spartakiada Sportowa Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie. Ogółem brało w niej udział blisko dwustu uczestników reprezentujących poszczególne Wojewódzkie Komendy oraz Centra Kształcenia i Wychowania OHP. ECKiW OHP w Roskoszy reprezentowała ośmioosobowa grupa wychowanków.

Konkurencje rozgrywane w ramach Spartakiady odbywały się na terenie wielofunkcyjnego stadionu sportowego zlokalizowanego obok CKiW w Pleszewie. Chłopcy konkurowali w jedenastu dyscyplinach: bieg na 100, 200, 400 i 1500 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal z rozbiegu, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut lotką do tarczy, rzut ringo na palik i rzut piłką do kosza.
Dziewczęta brały udział w dziesięciu konkurencjach: bieg na 100, 200 i 400 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal z rozbiegu, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut lotką do tarczy, rzut ringo na palik, rzut piłką do kosza,. Ponadto odbyły się następujące konkurencje drużynowe wspólne: tor przeszkód, przenoszenie partnera, przeciąganie liny i piłka siatkowa.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Kujawsko-Pomorska WK. Drugą pozycję wywalczył zespół z Opolskiej WK, a trzecie Dolnośląskiej WK. Ten ostatni zaledwie o jeden punkt wyprzedził, czwarte w końcowej klasyfikacji, ECKiW w Roskoszy.
464 uzbierane punkty ogółem uplasowały naszą delegację na IV miejscu w klasyfikacji generalnej. Zabrakło zaledwie jednego punktu by stanąć na podium…

Ze Spartakiady nasza młodzież przywiozła w sumie osiem medali: 2 złote (Marta Iwaniuk – skok w dal z rozbiegu i rzut piłką lekarską), 3 srebrne (Marta Iwaniuk – bieg na 100 i 200 m oraz skok w dal z miejsca) i 3 brązowe (Justyna Weremczuk – bieg na 400 m i rzut ringo na palik oraz Piotr Timoszuk – skok w dal z rozbiegu). Wszystkim naszym medalistom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów a zwłaszcza naszej multimedalistce Marcie Iwaniuk, która zdobyła aż 5 medali – dwa złote i trzy srebrne.