Równi na rynku pracy zakończyli grupowe zajęcia z doradztwa zawodowego

wiedza edukacja rozwój-crop

Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy zakończyło realizację grupowych zajęć z doradztwa zawodowego przeprowadzonych w ramach projektu „Równi na rynku pracy”.

DSC_1432

W zajęciach uczestniczyły trzy piętnastoosobowe oraz dwie dziesięcioosobowe grupy młodzieży w wieku 18 – 24 lata, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu a ich status społeczny jak również brak kwalifikacji zawodowych utrudniają skuteczne wejście na rynek pracy.

Dzięki spotkaniom z doświadczonymi doradcami zawodowymi beneficjenci zdobyli wiedzę z zakresu lokalnego rynku pracy, nauczyli się przygotowywać dokumenty aplikacyjne oraz poznali instrumenty i usługi rynku pracy.

Podczas zajęć młodzi ludzie uczyli się zasad godzenia życia osobistego i rodzinnego z pracą zawodową, poznali stereotypy płci funkcjonujące na rynku pracy oraz uczestniczyli w zajęciach polegających na symulacji rozmów kwalifikacyjnych z potencjalnymi pracodawcami.

DSC_1417

W ramach projektu młodzież ma zapewnione także ubezpieczenie NNW, wyżywienie oraz dofinansowanie kosztów dojazdu na zajęcia.

Projekt „Równi na rynku pracy” realizowany jest w ramach unijnej inicjatywy „Gwarancje dla młodzieży”.