Roskoszne ferie

W tym roku ferie zimowe w naszym  województwie rozpoczęły się 13 stycznia. Podczas ferii zimowych kadra wychowawcza z ECKiW OHP w Roskoszy zapewniła wychowankom fachową opiekę połączoną z ofertą pożytecznego i atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Udane ferie to przede wszystkim bezpieczne ferie. W trosce o bezpieczeństwo naszych wychowanków kadra pedagogiczna przeprowadziła zajęcia profilaktyczno-edukacyjne ,,Bezpieczne ferie ”, podczas których przypomniano młodzieży
o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zdrowym rozsądku i ostrożności podczas zimowego odpoczynku. Wychowankowie wykonali również gazetkę tematyczną. W tym roku na naszych wychowanków czekały zajęcia sportowe oraz kreatywne i rozwojowe warsztaty.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach mydlarskich, w których uczestnicy samodzielnie projektowali i przygotowywali mydełka o wybranym przez siebie kolorze, kształcie i zapachu. Warsztaty mydlarskie wpływają na rozwój wyobraźni, uczą jak łączyć ze sobą kolory oraz jak tworzyć przyjemne zapachy. Jest to nie tylko świetna zabawa, ale także „lekcja” chemii.

Kolejnym wyzwaniem dla naszej młodzieży były warsztaty tworzenia oraz zdobienia masek karnawałowych. Uczestnicy dowiedzieli się jak samodzielnie wykonać i ozdobić oryginalną maskę karnawałową z masy papierowej (papier mache). Wykorzystując na zajęciach farby akrylowe, brokat, kolorowe piórka i cekiny młodzi twórcy wykonali własne maski karnawałowe nadając każdej indywidualny charakter. Karnawał trwa, więc maski z pewnością oczarują wszystkich.

W ramach zajęć sportowych zorganizowano turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora ECKiW OHP w Roskoszy, który cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Zwycięzcą turnieju została Karolina Krukowska, pokonując wszystkich zawodników zdobyła najwyższą ilość punktów. Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego oraz formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Rozgrywki przyniosły dużo satysfakcji i radości oraz wyzwoliły u młodzieży ducha rywalizacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięski puchar wręczył Pan Dyrektor Karol Sudewicz. 

Zaplanowano również wyjazd do kina na kultową komedię  „MAYDAY”. Przed seansem młodzi widzowie zaopatrzyli się w „zestaw kinowy”, czyli popcorn i colę. Młodzież była zachwycona filmem. Najważniejsze jednak było to, aby miło i radośnie spędzić czas wolny od zajęć szkolnych i z nową energią wrócić do codziennych obowiązków.

Wszystkim życzymy udanych ferii, dużo odpoczynku i oczywiście śniegu!

Kadra wychowawcza OHP