Wyjechali na staż zawodowy do Hiszpanii

W minioną sobotę tj. 3 lutego 2018 r. osiemnastoosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy kształcących się w zawodzie: kucharz, mechanik i cukiernik wyleciała do hiszpańskiej miejscowości Sewilla na dwutygodniowy staż zawodowy.

Staże odbywają się w ramach realizowanego projektu  „Czas na staż”, który jest finansowany ze środków programu Erasmus +.

Głównym celem realizowanego projektu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu i poznaniu języka branżowego jak również kultury, tradycji, zwyczajów i organizacji pracy kraju przyjmującego, tego rodzaju doświadczenia zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji.

Od poniedziałku uczniowie rozpoczęli staże w restauracjach, cukierniach i warsztatach samochodowych na terenie Sewilli, gdzie mają okazję zdobyć cenne doświadczenie oraz poznać praktyczny charakter zawodów w których się kształcą na terenie Polski, udział w projekcie to także możliwość poznania zagranicznych standardów pracy jak również nowoczesnego wyposażenia stanowisk pracy.

Doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobyte za granicą zostaną potwierdzone certyfikatem oraz dokumentem  Europass – Mobilność, który jest obecnie bardzo ważnym atutem przy poszukiwaniu pracy. Dla młodych ludzi, którzy już niedługo staną się absolwentami odbyte staże zagraniczne są ważną i wartą polecenia formą rozwoju zawodowego.

Oprócz codziennej pracy młodzież wykorzystuje każdą wolną chwilę na doskonalenie języka hiszpańskiego jak również uczestniczy w zajęciach upowszechniających i ewaluacyjnych ramach projektu. Uczestnictwo w stażu zawodowym jest doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi, zobaczenie ciekawych miejsc, regionu, jego kultury i historii jak również poznanie smaków tradycyjnej kuchni hiszpańskiej.

Wyjazd młodzieży do Hiszpanii, poprzedzony był szeregiem działań przygotowujących, uczestnicy brali udział we wsparciu pedagogicznym i kulturowym jak również 30 – godzinnym kursie języka hiszpańskiego obejmującym słownictwo branżowe.

Jest to już trzeci projekt całkowicie bezpłatnych staży zagranicznych realizowany przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, kolejna grupa młodzieży na staż wyjedzie już w marcu br.