Wizyta przygotowawcza projektu „Wy-grajmy z wirtualem”

W dniach 15-17 czerwca 2016 roku w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyła się wizyta przygotowawcza projektu „Wy-grajmy z wirtualem”, realizowanego w ramach Akcji KA1 – Mobilność edukacyjna osób programu Erasmus +. W wizycie wzięli udział przedstawiciele organizacji partnerskich biorących udział w projekcie z Polski, Litwy i Francji. Spotkanie było znakomitą okazją do lepszego poznania się z partnerami oraz przeanalizowania wszystkich najważniejszych kwestii przed zbliżającą się wymianą młodzieży, która odbędzie się w dniach 18-24 września br.

DSC_5240

Liderzy organizacji partnerskich wraz z koordynatorem projektu i przedstawicielami grupy polskiej szczegółowo omówili między innymi kwestie bezpieczeństwa, harmonogram działań, zwrócili uwagę na pozycje które pozostały do przygotowania przed rozpoczęciem wymiany, podsumowali dotychczasowe działania przygotowawcze, omówili budżet, zagadnienia związane z dokumentację księgową, organizacją pobytu, zakwaterowaniem, wyżywieniem podczas mobilności, opracowali szczegółowy regulamin.

DSC_5201

Przedstawiciele organizacji partnerskich zapoznali się dodatkowo z działalnością Centrum w zakresie realizacji projektów współpracy międzynarodowej oraz zwiedzili znajdującą się na terenie ECKiW  OHP „wioskę ginących zawodów”.

EU flag-Erasmus+_vect_POS