ECKiW OHP na jubileuszowej gali PNWM

Projekt Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy “Razem po więcej” realizowany w ramach PNWM znalazł się w gronie pięciu wybranych spośród 185 projektów  zgłoszonych do kampanii #2gether4more, które były prezentowane podczas gali z okazji 25-lecia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 14 czerwca 2016 r. w Teatrze Studio w Warszawie.

PNWM W2

Gośćmi uroczystości byli przedstawiciele ministerstw, świata polityki, partnerów i przyjaciół PNWM oraz instytucji, które realizują polsko-niemieckie projekty.

PNWM W15

Głównymi bohaterami gali jubileuszowej byli młodzi ludzie – uczestnicy spotkań z Polski, Niemiec a także Białorusi. Brali oni udział w jubileuszowej kampanii PNWM #2gether4more polegającej na zorganizowaniu wspólnie (2gether) dla innych (4more) dobroczynnej akcji. W obchodach 25-lecia powstania PNWM z ramienia ECKiW OHP uczestniczyli Dyrektor Centrum Karol Sudewicz, koordynator Małgorzata Zając oraz liderzy i uczestnicy projektu z Polski, Niemiec i Białorusi.

PNWM W20

Zebranych uroczyście powitał polski i niemiecki dyrektor zarządzający Paweł Moras i Stephan Erb. Z okazji 25-lecia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży wielu gości uroczystości gratulowało Organizacji jubileuszu. Premier Beata Szydło oraz Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda skierowały do PNWM listy gratulacyjne. Warto zaznaczyć, że pani prezydentowa aktywnie przyczyniła się do sukcesu PNWM organizując przez 15 lat spotkania polsko-niemieckie swoim uczniom.

PNWM W6

Przemówienie z okazji jubileuszu PNWM wygłosili:  Marzenną Drab, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, dr. Ralf Kleindiek, Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży i Dietmar Woidke, Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Polsko-Niemieckiej Współpracy Transgranicznej i premier Brandenburgii.

PNWM W7

Podczas gali zaprezentowano pięć wybranych projektów, w tym projekt „Razem po więcej”, który realizowany był w maju 2016 r. w ECKiW OHP w Roskoszy. Po prezentacji projektów odbyła się dyskusja z młodzieżą, podczas której wybrani uczestnicy projektów o swoich przeżyciach rozmawiali z przewodniczącymi Rady PNWM Marzenną Drab i dr Ralfem Kleindiekiem.

PNWM W13

PNWM W14

Dla 300 gości uroczystości PNWM przygotowała aż dwa torty. Jeden prawdziwy a drugi wirtualny, który pojawił się na ekranie, tak aby cała zgromadzona publiczność wspólnymi siłami mogła zdmuchnąć 25 świeczek.

PNWM W25

Po części oficjalnej trwały rozmowy dotyczące wspólnych przeżyć, wrażeń, doświadczeń i planowania kolejnych polsko-niemieckich spotkań młodzieży oraz zabawa przy muzyce tanecznej.

PNWM W17

PNWM W21

PNWM W18

PNWM W10

PNWM W1

PNWM W19

PNWM W3

PNWM W26

PNWM W22

PNWM W16

PNWM W4