Spotkanie z maszyną do szycia

Zajęcia krawieckie to praktyczna i użyteczna umiejętność, która znajduje zastosowanie w życiu codziennym. Prace krawieckie doskonalą koordynację wzrokowo – ruchową, uczą precyzji manualnej, wyrabiają estetyką i precyzję, uczą cierpliwości i wytrwałości.

Dnia 17 września 2019 r. Wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy uczestniczyli w warsztatach krawieckich. Pod profesjonalnym okiem Pani instruktor Joanny Sikorskiej uczestnicy już na pierwszych zajęciach uszyli poszewkę na poduszkę.

Podczas zajęć młodzież poznała zasady obsługi maszyny do szycia, podstawowe ściegi krawieckie, rodzaje tkanin oraz nabyła niezbędną wiedzę i umiejętności krawieckie do wykonania poszewki.

Większość uczestników nigdy nie siedziała przy maszynie do szycia, a pomimo tego wszystkim udało się uszyć poszewkę na poduszkę. Młodzież była niezwykle zaangażowana, wszyscy świetnie sobie poradzili.

Własnoręcznie wykonane poduszki sprawiły wiele radości naszym wychowankom. Przytulne poduszeczki wykonane samodzielnie oprócz swojej podstawowej funkcji zapewniającej wygodny sen będą także stanowić oryginalną dekorację wnętrza.

Renata Golczewska, Olga Dawidziuk, Katarzyna Deneko