Poznajemy uroki wiosny

Roskosz właśnie zrzuciła „zimowe okrycie” z wolna ukazując światu swe nowe oblicze. W myśl słów piosenki „wiosna swoje ma walory”, młodzież ECKiW OHP korzystając z pięknej pogody wyszła na łono przyrody podziwiać jej nową, wiosenną szatę.
Rośliny, ptaki oraz wszelkie czworonogi z każdym dniem coraz aktywniej korzystają z dobroczynnych promieni wiosennego słońca. Jednakże, żeby zauważyć te dynamiczne zmiany zachodzące na naszych oczach, trzeba chociaż na chwilę zwolnić, oderwać się od problemów dnia codziennego.
 
 
Grupie młodzieży zadaliśmy z pozoru banalne pytanie – po czym poznajesz, że nadeszła wiosna?
Odpowiedzi były przeróżne i nie zawsze do końca nas zadawalające.
W związku z powyższym, opiekunowie grup wychowawczych: Waldemar Golanko oraz Grzegorz Jóźwik postanowili przeprowadzić dla swoich podopiecznych krótką poglądową lekcję przyrody, która na każdym kroku epatuje swoimi walorami. Ptaki tokują, bobry (okoliczni drwale) „drwią” na całego, ryby w zbiornikach zaczynają wypływać na tarło i rośliny, – te rosną w oczach – tylko czekać jak zakwitną.
 
 
Ponadgodzinny spacer po nieznanych, tajemniczych zakątkach parku oraz barwna opowieść pana Grzegorza w dużym stopniu uzmysłowiły młodzieży na czym polega cud budzącej się z uśpienia natury, cud nadchodzącej wiosny.
 
 
Waldemar Golanko