Dekoracje na wielkanocny stół

Wielkanoc to święto upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które spędzamy w gronie rodzinnym uczestnicząc w nabożeństwach oraz skrupulatnie przygotowując wiele wyśmienitych potraw wielkanocnych.
 
Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. W Polsce bardzo pielęgnuje się obyczaje i tradycje wielkanocne, których jest bardzo wiele. Wiele z tradycji wielkanocnych już zanika, jednak wiele z nich preferuje się nadal w polskich domach. Dla jednych to święto, które przynosi wiosenne odprężenie, jest powodem by posprzątać dom, udekorować go radosnymi kolorami i ugotować coś dobrego. Dla innych to okazja, aby zauważyć, że już przyszła do nas wiosna, poświęcić trochę czasu swoim bliskim i uporządkować swoje sprawy.
 


W natłoku spraw i obowiązków, gubi nam się gdzieś urok prawdziwych tradycyjnych świąt. Nie chodzi o religię, bo większość z nas obchodzi święta po swojemu, ale warto żeby pewne obrzędy nie zaniknęły. Stanowią w końcu część naszej bogatej kultury i jako takie, warto je sobie odświeżyć, może nawet ponownie wprowadzić w życie, ku uciesze dzieci i reszty rodziny.
Świąteczne dekoracje można wykonać z wielu materiałów, jednak, jeśli znajdziemy trochę wolnego czasu wśród gorączkowych przygotowań świątecznych, spróbujmy stworzyć je własnoręcznie.
 
 
Wychowawcy zainspirowali młodzież do inwencji twórczej w wykonywaniu ozdób wielkanocnego stołu. Dekoracje można wykonać za przysłowiowe grosze wykorzystując patyczki, gałązki, piórka, guziczki itp.
Młodzież stwierdziła, że wspólne wykonywanie ozdób z rodzeństwem, mamą, babcią będzie miłym i efektywnym spędzeniem czasu wolnego.
 
 
Olga Prudaczuk
Katarzyna Deneko
Elżbieta Maliszewska