Młodzież na podium – III miejsce w konkursie ,,Europa da się lubić’’

W dniach 23-25 maja 2018 r. na terenie Świętokrzyskiej WK OHP odbył się III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej ,,Europa da się lubić”. Młodzież z Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w składzie: Adrian Guz, Piotr Szafraniuk, Przemysław Sawoniuk zdobyła III miejsce.

Celem konkursu jest popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczestników OHP oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

W ramach działań poprzedzających konkurs w dniu 6 kwietnia 2018 r. w siedzibie Komendy Głównej OHP w Warszawie odbyło się losowanie krajów członkowskich Unii Europejskiej, ECKiW w Roskoszy wylosowało Belgię.

Ocenie konkursowej podlegały cztery zadania: opracowanie  prezentacji multimedialnej, rozwiązanie testu wiedzy na temat UE, przygotowanie potrawy charakterystycznej dla danego kraju oraz stoiska wystawienniczego.

W kategorii kulinarnej wychowankowie ECKiW OHP w Roskoszy zdobyli II miejsce. Zupa Brukselkowa podana z gofrem ze szpinaku oraz Kaczka po Belgijsku z sosem truskawkowym, karmelizowaną marchewką w czekoladzie w towarzystwie belgijskich frytek radowały podniebienia Jury.

Wysoki poziom konkursu wymagał od uczestników wykazania się ogromną wiedzą, umiejętnościami oraz zręcznością.

Konkursowi towarzyszyły również liczne atrakcje między innymi zwiedzanie Pałacu w Kurozwękach, wycieczka do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach, zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem ciekłego azotu oraz spotkanie z Maciejem Giemzą – motocyklistą, mistrzem Polski w zawodach enduro i mistrzem świata juniorów w cross country, uczestnikiem tegorocznego Rajdu Dakar.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Renata Golczewska