Młodzież ECKiW OHP na zawodach sportowo-obronnych

Stanisław Hołownia, Dariusz Pawłowski, Grzegorz Zalewski oraz Dariusz Weremczuk reprezentowali Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy na VI Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Obronnych „ROZTOCZE 2015”, które zostały zorganizowane 22 maja 2015 r. w Tomaszowie Lubelskim. Organizatorem powyższego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Nowe Miasto” w Bełżcu, Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy oraz Hufiec Pracy 3-4 w Tomaszowie Lubelskim, natomiast partnerami były następujące instytucje: Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim, Placówki Straży Granicznej z Hrebennego oraz Lubyczy Królewskiej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim, Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim, Nadleśnictwo Tomaszów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim.

Fot. 3

W hali sportowej „Tomasovia” ekipy rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny w następujących konkurencjach: zakładanie OP1 oraz maski przeciwgazowej, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, konkurs wiedzy o lesie i ochronie terenów leśnych.

Fot. 1

Równolegle z młodzieżą opiekunowie poszczególnych drużyn rywalizowali ze sobą w konkurencji sznurowanie buta żołnierskiego na czas.

Aneta Zajączkowska – wychowawczyni Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w kategorii kadra zajęła pierwsze miejsce.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.