Kogo szukamy…?

9 marca 2014 r. – pomiędzy Dniem Kobiet a świętem Mężczyzny – wychowawcy Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP zorganizowali swoim podopiecznym zajęcia warsztatowe, które miały dać odpowiedź na jedno pytanie – czym młodzież się kieruje przy wyborze płci przeciwnej, jakich cech szukamy u swojego potencjalnego partnera?

0d7009d6ffc5c0e9dc418d412f4399d9

Wspólna debata zamieniła się w prawdziwą burzę mózgów. Młodzież z zapałem opowiadała o swoich oczekiwaniach względem partnera, o swoich wizjach przyszłości, o swoich wyobrażeniach siebie w dorosłym życiu.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Najczęściej pojawiające się cechy i oczekiwania zostały umieszczone na wspólnej tablicy – z jednej strony dziewczęta zapisały swoje oczekiwania względem partnera, po drugiej stronie zaś pojawiły się oczekiwania chłopców.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

W ten sposób wyłoniono wspólne cechy, którymi kieruje się młodzież w poszukiwaniu swojej „drugiej połówki”. Wyniki ucieszyły zarówno kadrę jak i młodzież, okazało się bowiem, że wygląd zewnętrzny przegrał z inteligencją, opiekuńczością, szczerością i pracowitością.