Warsztaty fotograficzne

W dniach 15-16 października 2009 r. grupa wychowanków ECKiW OHP uczestniczyła w warsztatach fotograficznych zorganizowanych na terenie Roskoszy. Młodzież OHP pod czujnym okiem instruktorów, w tym światowej sławy fotografika  Zbigniewa Stokłosy,  odkrywała czym jest fotografowanie pod względem warsztatowym i artystycznym.

Warsztaty zakończyły się wyłonieniem przez jury (Bronisław Maksymiuk – bialski artysta, Marta Cholewińska – ODK Biała Podlaska, Małgorzata Zając – ECKiW) najlepszych prac, które zostały wysłane na konkurs fotograficzny.

Na III Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie – przestrzeń ekopozytywna” ogłoszonego przez Departament Promocji i Turystyki Urządu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego wysłano 10 prac – po 5 autorstwa Małgorzaty Golanko i Sylwestra Szydłowskiego. Kolejne 10 prac – po 5 autorstwa Konrada Staszewskiego i Sylwii Majczyny wysłano na ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej konkurs fotograficzny „Powiat bialski w obiektywie”.