Roskosznie i rodzinnie – “Majówka w Roskoszy”

         W tym 2013 roku wyjątkowo łaskawy  układ  dni w kalendarzu sprezentował nam ponad tydzień majowych mini-wakacji.  Długie majowe weekendy zawsze  sprzyjają planowaniu pierwszego wiosennego wypoczynku, choć z różnych względów część z nas musi pozostać w domach i ograniczyć się do  korzystania z lokalnych atrakcji.

Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wychodząc niejako naprzeciw zapotrzebowaniu na „długoweekendowe”  atrakcje dla mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic,  zorganizowało wzorem  lat poprzednich, piknik rodzinny pod hasłem „Majówka w Roskoszy”.

Wykorzystując  idealne dla tego celu tereny rekreacyjne oraz  infrastrukturę dostępną na miejscu, kadra ECKiW podjęła się zadania organizacji  imprezy o charakterze festynu promującego rodzinny i aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Celem pikniku była przede wszystkim, jak już wspomniano, promocja aktywnego wypoczynku, ale także wzmacnianie więzów rodzinnych poprzez spędzanie razem wolnego czasu (o co w dzisiejszym, zabieganym świecie szczególnie trudno) oraz wspólną zabawę.

Uroczyste otwarcie pikniku odbyło się 1 maja 2013r. o godzinie 13.00. Niespełna godzinę po otwarciu, na boisku sportowym rozpoczął się Turniej Służb Mundurowych o Puchar Dyrektora ECKiW OHP w Roskoszy, w którym wzięły udział drużyny reprezentujące  min. : Policję, Straż Pożarną,  Straż Więzienną, Straż Graniczną. Kilkugodzinne rozgrywki wyłoniły zwycięzcę. Okazała się nim reprezentacja gminy Biała Podlaska, drugie miejsce zajęła drużyna Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, na trzecim stopniu podium stanęli panowie ze Straży Pożarnej.  Laureaci Turnieju otrzymali okazałe puchary, a wszyscy uczestnicy Turnieju pamiątkowe dyplomy.

W trakcie trwania rozgrywek, poszukiwacze mocnych wrażeń mieli okazję z bliska obserwować pokaz akcji ratowniczej Straży Pożarnej. Pozorując wypadek Fiata Bravo, strażacy starając się uwolnić wirtualnego pasażera, pocięli auto specjalistycznym sprzętem – nożycami do cięcia metalu.  Niezwykle widowiskowa akcja przyciągnęła wielu widzów, którzy z zapartym tchem i do końca śledzili jej przebieg. Miejmy nadzieję, że przywodzący na myśl najgorsze scenariusze wygląd auta zmusił wielu kierowców do refleksji nad bezpieczeństwem zachowań na drodze. Piknik okazał się także świetną okazją do zapoznania się z wyposażeniem  wozu strażackiego. Dzięki uprzejmości strażaków każdy mógł dotknąć i dokładnie obejrzeć  oporządzenie oraz sprzęt strażacki.

  Aktywny udział w tworzeniu programu pikniku miała także Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej. Panowie policjanci mogli pochwalić się wytrenowanymi przez nierzadko kilka lat ciężkiej pracy, umiejętnościami swoich czworonożnych podopiecznych  – „braci miejszych”. Mowa oczywiście o psach policyjnych.  Te urocze czworonogi ze względu na swój doskonały węch, to nie tylko towarzysze dnia codziennego, ale i  ważne, a często niezbędne „narzędzia” pracy Policji. Pokaz cieszył się nieskrywanym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodszych uczestników pikniku.

Nie mogło oczywiście zabraknąć atrakcji dla naszych milusińskich.  Zabawy, gry, konkursy z nagrodami, zajęcia animacyjne prowadzone przez profesjonalną kadrę i wychowawców sprawiły wiele radości  najmłodszym „piknikowiczom”.  Wśród nich znalazły się min.: konkurs malowania kredą po betonie, malowanie twarzy, zabawy przy muzyce, gry ruchowe i wiele, wiele innych.  Stworzone na cele pikniku „przedszkole pod chmurką” przez cały czas trwania Majówki cieszyło się wielkim zainteresowaniem zachwyconych najmłodszych uczestników. Wiele radości i uciechy sprawiły dzieciom także  tzw. „dmuchańce”  oraz basen z kolorowymi piłeczkami.

Jak mówi porzekadło: „nie samym chlebem żyje człowiek”, stąd nie można nie wspomnieć o doskonale zaopatrzonej części gastronomicznej pikniku z miłą obsługą, która do późnych godzin wieczornych serwowała uczestnikom pyszne grillowane kiełbaski, aromatyczny bigos oraz piwo, a dla najmłodszych watę cukrową, łakocie, soki i napoje.   

Gwoździem piknikowego programu był koncert gwiazd wieczoru – zespołów muzycznych LIDER i FORTEX, wykonujących covery znanych przebojów, a także własne piosenki w stylistyce muzycznej disco polo.  Koncert zarówno pierwszych  jak i kolejnych wykonawców porwał licznie zgromadzoną pod sceną publiczność. Zabawa zakończyła się w późnych godzinach wieczornych.

Dyrektorzy i kadra ECKiW pragnie w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku, zwłaszcza tygodnikowi "Słowo Podlasia" jako patronowi medialnemu tego przedsięwzięcia.

Uśmiech i zadowolenie, przede wszystkim tych najmłodszych, utwierdziły nas w przekonaniu, że propagowanie wartości rodzinnych poprzez organizację tego typu wydarzeń ma sens i,  że ECKiW OHP z przyjemnością zaprosi Państwa na Majówkę w Roskoszy już za rok.


TO

 

TO1

 

TO3

 

TO4

 

TO438

 

to9

 

to10