Nasza Przyszłość 3: Letnia Akademia Rozwoju

 
 
W dniach od 3 do 14 lipca 2011 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbywał się obóz „Letnia Akademia Rozwoju” w ramach projektu ,,Nasza Przyszłość 3”.
 
 
Jego uczestnikami była młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie oraz ze Środowiskowego Hufca Pracy w Ostrowie Wielkopolskim. 
 
29 osobowa grupa uczestników oraz dziewięcioosobowa kadra wychowawców i socjoterapeutów realizowała ambitny i bardzo napięty harmonogram obozu. Młodzież pod nadzorem specjalistów poznawała techniki relaksacyjne, analizowała zachowania ryzykowne,  zastanawiała się nad rozwojem swoich osobowości a także uczyła się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 
 
 
W programie obozu znalazło się też dużo zajęć sportowo- rekreacyjnych, w tym wyjście do Aquaparku, wycieczki do Białej Podlaskiej, stadniny koni w Janowie Podlaskim, Białowieży, Romanowa, Jabłecznej i Kodnia.
 
Czas pomiędzy ćwiczeniami socjoterapeutycznymi wypełniały zajęcia integracyjne, ogniska i dyskoteki.
 
Bardzo cenne i poznawcze były zdaniem uczestników wycieczki po regionie. Równie wspaniała była wycieczka do stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim. Z wyprawy do Białowieży uczestnikom najbardziej spodobało się muzeum z okazami roślin i zwierząt.
 
 
Pobyt w Roskoszy wszyscy uczestnicy obozu ocenili bardzo pozytywnie. Zgodnie stwierdzili, że obóz spełnił swoje cele a jego niepowtarzalny klimat i ciepła atmosfera na długo zapadnie w ich pamięci.