Młodzież OHP na konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa, ochrony ludności i pierwszej pomocy przedmedycznej

19 kwietnia 2011 r. młodzież ECKiW OHP w Roskoszy pod opieką wychowawczyni Marioli Mirońskiej brała udział w konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa, ochrony ludności oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. VI edycja konkursu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbyła się w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Jego celem było propagowanie wśród młodzieży tematyki bezpieczeństwa i pierwszej pomocy przedmedycznej.
 

Konkurs składał się z części teoretycznej – pisemnej, w której uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców oraz części praktycznej, w której wykonywali określone zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.
 

Przewodniczącym jury był kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Pan Jan Kwiecień, część teoretyczną oceniał przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej a część praktyczną ratownik medyczny Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego.

W konkursie startowało dziewięć bialskich szkół ponadgimnazjalnych. ECKiW OHP w Roskoszy reprezentowali wychowankowie uczący się w Rzemieślniczej Szkole Zawodowej: Sylwia Deneko i Tomasz Grabowski. Zwyciężyła drużyna z  II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
 

Pomimo, iż nie udało się wygrać konkursu, nasza młodzież wykazała się naprawdę imponującą wiedzą i jesteśmy z niej dumni. Mamy nadzieję, że udział w konkursie i zdobyte dzięki niemu doświadczenie znajdzie przełożenie na życie codzienne uczestników.