III Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP

W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2008 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się III Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP.

 

W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące Wojewódzkie Komendy oraz Centra Kształcenia i Wychowania OHP. Ponad 100 uczestniczek turnieju rozegrało między sobą wiele pasjonujących i zaciętych meczy, nad przebiegiem których czuwał sędzia wydelegowany przez Bialski Szkolny Związek Sportowy. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, stąd niemal do końca wynik turnieju był trudny do odgadnięcia, co dodatkowo podnosiło widowiskowość turnieju.

 

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Wałcza (Zachodniopomorska WK OHP), II miejsce zajęła reprezentacja z Krakowa (Małopolska WK OHP) a III miejsce wywalczyła młodzież z Pińczowa (Świętokrzyska WK OHP). Na dalszych miejscach uplasowały się kolejno drużyny z komend: Wielkopolskiej, Podkarpackiej oraz Podlaskiej.

 

Zwycięzcom wręczono medale, puchary i cenne nagrody rzeczowe a wszystkim uczestnikom turnieju dyplomy oraz zestawy kosmetyków.

 

Dyrektor ECKiW OHP w Roskoszy ufundował Puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju, którą okazała się 18-letnia Natalia Leśniewska z Wałcza (Zachodniopomorska WK OHP).

 

Celem turnieju była popularyzacja i upowszechnianie sportu wśród młodzieży, rozwój umiejętności związanych z piłką siatkową a także integracja młodzieży w czasie wolnym od sportowej rywalizacji. Wśród napiętego harmonogramu rozgrywek udało się wygospodarować czas przeznaczony na zorganizowaną przez ECKiW wycieczkę do najstarszej i jednej z najpiękniejszych stadnin koni w Janowie Podlaskim, która słynie z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Zwiedzano także Sanktuarium Maryjne w Leśnej Podlaskiej, gdzie w ołtarzu XVIII-wiecznego barokowego kościoła parafialnego znajduje się cudowny obraz Matki Bożej zwanej Leśniańską. W programie imprezy znalazło się też miejsce na wieczorek integracyjny zorganizowany w części rekreacyjnej ECKiW gdzie młodzież wśród śpiewu i zabawy mogła się ogrzać przy ognisku oraz na nowo przeżyć emocje turnieju.

 

Podziękowania za wspaniałą sportową atmosferę, walkę fair play, dobrą zabawę oraz liczny udział należą się wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

 

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy a wszystkich zapraszamy za rok, gdyż Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP niepostrzeżenie wpisał się już w tradycję wiosennej edycji zmagań sportowych.