ECKiW OHP z Roskoszy w Ogrodach KPRM

W dniu 11 listopada 2018 r. w Ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbył się Piknik Rodzinny z okazji 100. Urodzin Niepodległej!

Wychowawcy wraz z uczestnikami ECKiW z Roskoszy z przedstawicielami Biura Edukacji Komendy Głównej OHP, Kujawsko-Pomorskiej i Lubelskiej WK, Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie, Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Dobieszkowie włączyli się w wspólne świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia dla Polski – 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Obecna była również zastępca Komendanta Głównego OHP pani Renata Wicha.

Przy stoisku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na uczestników wydarzenia czekało wiele ciekawych atrakcji min. tworzono okolicznościowe fryzury wplatając we włosy biało-czerwone akcenty, pisano „Życzenia dla Polski”, tworzono kotyliony, wyrabiano biżuterię w kolorach bieli i czerwieni oraz przypinki promujące wartości rodzinne oraz patriotyczne.

Przedstawiciele ECKiW w Roskoszy przygotowali słodką niepodległościową atrakcję.

Mali i duzi uczestnicy wydarzenia mogli spróbować swoich sił. Dekorowano pyszne patriotyczne pierniczki w kształcie mapy Polski.

Tego dnia uśmiech na twarzy i duma w sercu towarzyszyły wszystkim Polakom.

Wspólne świętowanie uprzyjemniły koncerty artystów, pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz wystawa sprzętu wojskowego. Nie zabrakło również pokazów Wojska Polskiego i służb mundurowych.

Renata Golczewska, Katarzyna Deneko