Zawody strzeleckie

21 października 2015 r. 50 uczestników Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wzięło udział w zawodach strzeleckich z użyciem broni AK47 Beryl.

DSC_3487

Zajęcia odbyły się na strzelnicy na terenie fortu w Małaszewiczach Małych, gdzie uczniowie poznawali tajniki strzelectwa pod bacznym okiem instruktorów z jednostki strzeleckiej w Siedlcach.

DSC_3493

Po krótkim wykładzie na temat obchodzenia się z bronią oraz zasadach bezpieczeństwa na strzelnicy młodzież przystąpiła do strzelania do tarcz bojowych z odległości 50 metrów. Do punktacji wliczano najlepszych pięć z ośmiu oddanych strzałów. Najlepsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzca Adrian Segeń weźmie udział w profesjonalnym szkoleniu strzeleckim.

DSC_3514

Na zakończenie młodzież wspólnie z opiekunami oraz organizatorami przy posiłku wymieniała się wrażeniami z aktywnie i miło spędzonego czasu wśród rówieśników.

Uczestnictwo w tego typu zajęciach było swoistą rywalizacją wśród młodzieży ale również wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu.