Zakończono realizację projektu „AnimaLove”

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy zakończono spotkaniem ewaluacyjnym realizację projektu „AnimaLove” w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Młodzież opowiedziała o tym czego dokonała, co udało się osiągnąć, o działaniach projektowych i co pozostawia po sobie. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, spotkanie ewaluacyjne miało odmienną formę. Na spotkaniu nie było zaproszonych gości ani rówieśników młodzieży. Swoje wystąpienie uczestnicy uwiecznili na nagraniu, które udostępnili na stronach internetowych i w mediach społecznościowych. W ten niecodzienny sposób uczestnicy podzielili się swoimi wrażeniami i doświadczeniem wyniesionym z realizacji projektu.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem przez Dyrektora ECKiW OHP uczestnikom projektu certyfikatów Youthpass.

Projekt „AnimaLove’ realizowany był w terminie od 17 stycznia do 16 kwietnia 2021r. Jego uczestnikami była ośmioosobowa grupa osiemnastolatków, których połączyła miłość do zwierząt, chęć działania i niesienia pomocy innym a także zainteresowanie problemami lokalnej społeczności. Projekt stanowił odpowiedź na zdiagnozowany przez uczestników problem przepełnionego schroniska dla psów, braku osób do pomocy przy opiece bezdomnych zwierząt, braku karmy i innych rzeczy potrzebnych w schronisku a także brak wiedzy wśród młodych osób w zakresie sposobów niesienia pomocy zwierzętom i konieczności pomocy ptakom. Realizując projekt młodzież usystematyzowała swoją wiedzę jak mądrze i efektywnie pomagać zwierzętom. Taka postawa oraz zrealizowane działania projektowe na rzecz schroniska i ptaków w połączeniu z zachęcaniem do adopcji psów ze schroniska, pomoże rozwiązać zdiagnozowany wśród lokalnej społeczności problem.

Rezultatami projektu jest między innymi publikacja zawierająca opis działań projektowych opatrzony zdjęciami z realizacji projektu oraz sposoby niesienia mądrej i właściwej pomocy zwierzętom i ptakom, wrażenia i opis działań przedstawione przez uczestników, filmowa galeria zdjęć z realizacji projektu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tymi materiałami:

AnimaLove Opis działań-publikacja

O tym czego dokonaliśmy, co udało nam się osiągnąć, o działaniach jakie zrealizowaliśmy i co pozostawiamy po sobie

Filmowa galeria zdjęć z realizacji projektu