Zajęcia z Nordic Walking

Nordic Walking to forma aktywności polegająca na intensywnym marszu z kijkami. Połączenie techniki biegu na nartach i szybkiego marszu z użyciem specjalnie zaprojektowanych kijków, dzięki którym zaangażowane jest 90% mięśni ciała.

To dostępna i wydawałoby się całkiem prosta forma ruchu, wymagająca jednak dużej koncentracji i koordynacji. Treningi przeznaczone są dla każdego bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Zajęcia te można dostosować do stopnia koordynacji i wydolności podopiecznych.

Aby nauczyć się chodzić efektywnie potrzebne są przede wszystkim chęci, czas, kije do nordic walking oraz profesjonalny instruktor.

W dniu 23 marca uczestnicy ECKiW OHP mieli okazję wziąć udział w tego typu lekcji pod czujnym okiem instruktora nordic walking, studenta III roku Turystyki i Rekreacji AWF pana Ireneusza Popławskiego, który z  dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem przekazał posiadaną wiedzę i  umiejętności.

Marsz z kijami to świetne rozwiązanie dla dzisiejszej młodzieży, która spędza mnóstwo czasu na siedzeniu przed komputerem, telewizorem, telefonem a także w szkolnych ławkach.

Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań tego rodzaju sportem, wzmocnienie ogólnej sprawności fizycznej, doskonalenie koordynacji ruchowej oraz propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia.

Mariola Mirońska, Aneta Zajączkowska-Stadnicka, Joanna Róg