Zajęcia dla dziewcząt w ECKiW OHP

Dnia 15 marca 2011r. w ECKiW w Roskoszy odbyły się zajęcia pt. "Odpowiedzialność za życie swojego przyszłego dziecka”. W zajęciach wzięły udział dziewczęta mieszkające w internacie OHP w Białej Podlaskiej.
 
 
Zajęcia miały na celu poznanie pojęcia FAS, poszerzenie wiedzy na temat cyklu ciąży, kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz odpowiedzialnego i świadomego rodzicielstwa. Dziewczęta brały udział w dyskusji: jakie powinno się urodzić moje dziecko, konstruowały receptę dla kobiety, która ma zamiar zostać matką, zapoznały się z informacjami na temat negatywnych skutków działania alkoholu na płód.
 
 
Na koniec zajęć każda z dziewcząt miała za zadanie nadmuchać balon i napisać na nim jakie ma marzenie dotyczące przyszłości swoich przyszłych dzieci. Po napisaniu tych marzeń każda z dziewcząt przeczytała je. Wychowawczyni prowadząca zapytała uczestniczki co myślą, co stanie się z takimi marzeniami w chwili, gdy kobieta w ciąży wypije alkohol?. Po czym dziewczęta poprzekłuwały balony. Marzenia pryskały tak szybko jak pękały balony.
 
 
Dziewczęta stwierdziły na zakończenie zajęć że jeden nieprzemyślany czyn w trakcie trwania ciąży może doprowadzić do zniszczenia przyszłości swojego dziecka. Zajęcia przeprowadziła wychowawczyni Olga Prudaczuk.