Z wizytą we Francji

                                                                  
 
W dniach 17-19.06.2011 r. w St. Georges les Bains koło Valence we Francji odbyła się wizyta przygotowawcza w ramach projektu „Nos aristes sans frontières/Nasi artyści bez granic”, akcji 1.1. programu „Młodzież w działaniu”.
 
 
W wizycie udział wzięli koordynator projektu po stronie polskiej i przedstawiciel grupy partnerskiej z ECKiW OHP w Roskoszy oraz koordynator projektu i uczestnicy grupy francuskiej z organizacji goszczącej MJC Trois Rivières w Beauchastel.
 

Podczas dwudniowego pobytu uczestnicy spotkania omówili wszystkie kwestie związane z organizacją wymiany 28-osobowej grupy młodzieży i opiekunów z Polski i Francji, która odbędzie się w dniach 25.07 – 01.08.2011 r. Zostały omówione kwestie związane z organizacją spotkania, harmonogramem, zadaniami do zrealizowania przez grupy przed wymianą oraz zapewnieniem bezpieczeństwa podczas wymiany. Opracowany został regulamin pobytu, kwestia zakwaterowania, wyżywienia, specjalnych potrzeb uczestników, transportu, przeanalizowane szczegółowo zajęcia, jakie będą realizowane a także omówiony został budżet i sposób rozliczania projektu.

 
Młodzież wraz z liderami obejrzeli także teren, na którym będzie przeprowadzona wymiana, sprawdzili warunki zakwaterowania, wyżywienia i bezpieczeństwa, zaplanowali miejsca poszczególnych działań.
 

Ponadto uczestnicy spotkania wzięli udział w zorganizowanej przez pracowników i ponad 150 wolontariuszy organizacji MJC Trois Rivières paradzie i spektaklu „Hu! Le roi cheval” oraz zwiedzili pobliskie zabytkowe miasteczko Voulte-sur-Rhône.
 

Spotkanie bardzo pomogło w ustaleniu i dopracowaniu wszystkich szczegółów związanych z planowaną wkrótce wymianą, przyczyniło się do powstania nowych ciekawych pomysłów i dodatkowo usystematyzowało wszelkie bieżące kwestie. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwać będą teraz rozpoczęcia się wymiany młodzieży.