Wyjście na strzelnicę

Żyjąc w czasach niepewnych, każdy powinien być przygotowany zarówno do działań militarnych, samoobrony jak i przygotować się do sytuacji kryzysowych z użyciem broni palnej. Dlatego też niezwykle ważną sprawą jest edukowanie młodzieży w zakresie bezpiecznego posługiwania się różnymi środkami obrony i ataku. Jedną z takich form szkoleniowych są zajęcia strzeleckie. Doskonałą formą szkoleniową dającą poczucie bezpieczeństwa oraz podnoszącą pewność siebie w zakresie obrony własnej są zajęcia na strzelnicy sportowej.

Lekcja tego typu to nie tylko świetny trening związany z samokontrolą i opanowaniem w nieprzewidywalnej sytuacji, ale także ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Mając na uwadze, że posługiwanie się bronią nie jest powszechne, a każdy powinien posiadać chociaż namiastkę takiej umiejętności, dnia 18 marca 2022 r. uczestnicy ECKiW OHP w Roskoszy wzięli udział właśnie w takiej militarnej lekcji.

Podczas zajęć na strzelnicy sportowej młodzież, pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów poznała zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią, nauczyła się odbezpieczać i zabezpieczać broń, ćwiczyła strzelanie do celu. Dzięki lekcji na strzelnicy wychowankowie mieli doskonałą okazję do oswojenia się z bronią palną oraz nabrania pewności posługiwania się nią w ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Sylwia Szydłowska, Aneta Zajączkowska-Stadnicka, Mariola Mirońska