Wyjechali na staż zawodowy na Węgry

W minioną niedzielę tj. 10 lutego 2019 r. dziesięcioosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy kształcących się w zawodzie: kucharz oraz mechanik pojazdów samochodowych wyjechała na dwutygodniowy staż zawodowy, który realizowany jest w miejscowości Gyomaendrőd na Węgrzech.

Staż odbywa się w ramach realizowanego projektu  „Wypracuj przyszłość – staże zawodowe gwarancją sukcesu na rynku pracy”, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER.

Głównym celem realizowanego projektu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu i poznaniu języka branżowego jak również kultury, tradycji, zwyczajów i organizacji pracy kraju przyjmującego, tego rodzaju doświadczenia zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji.

Od poniedziałku uczniowie pod okiem instruktorów rozpoczęli staże w placówce kształcenia zawodowego na terenie Gyomaendrőd, gdzie mają okazję zdobyć cenne doświadczenie oraz poznać praktyczny charakter zawodów w których kształcą się na terenie Polski.

Doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobyte za granicą zostaną potwierdzone certyfikatem oraz dokumentem  Europass – Mobilność, który jest obecnie bardzo ważnym atutem przy poszukiwaniu pracy. Dla młodych ludzi, którzy już niedługo staną się absolwentami odbyte staże zagraniczne są ważną i wartą polecenia formą rozwoju zawodowego.

Oprócz codziennej pracy młodzież uczestniczyć będzie w zajęciach upowszechniających i ewaluacyjnych w ramach projektu. Uczestnictwo w stażu zawodowym jest doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi, zobaczenie ciekawych miejsc, regionu, jego kultury i historii jak również na wypróbowanie smaków tradycyjnej kuchni węgierskiej.

Wyjazd młodzieży na Węgry, poprzedzony był szeregiem działań przygotowujących, uczestnicy brali udział we wsparciu pedagogicznym i kulturowym jak również 40 – godzinnym kursie języka angielskiego obejmującym słownictwo branżowe.

Jest to już kolejny projekt całkowicie bezpłatnych staży zagranicznych realizowany przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, kolejna grupa młodzieży na staż wyjedzie już w marcu br.