Wyjazd wychowanków ECKiW na targi Polagra food

 
W dniach od 15 do 16 września 2010 roku, 15-osobowa grupa wychowanków ECKiW OHP wraz z pedagogiem Edytą Trębicką i wychowawcą Joanną Romaniuk uczestniczyła w wycieczce do Poznania i Gołuchowa.  W ramach wycieczki, uczestnicy ECKIW OHP kształcący się w zawodach piekarz i kucharz małej gastronomii wzięli udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich – POLAGRA FOOD. Do 16 września we wszystkich wydarzeniach targowych swoje produkty prezentowało blisko 1300 wystawców i firm reprezentowanych z ponad 30 krajów m.in. Polski, Wielkiej Brytanii, Holandii, Grecji, Niemiec i Włoch. Nasza młodzież z zaciekawieniem obserwowała m.in. pokazy cukiernicze i piekarskie, krajowe eliminacje do Pucharu Świata w Piekarstwie, Kulinarny Puchar Polski, Mistrzostwa Polski w cup castingu.  Prezentowane na targach produkty poddawane były ocenie konsumenckiej.
 
 
 
Młodzież zwiedziła także Poznań – nowoczesne miasto z ponad tysiącletnią tradycją związaną z początkami państwowości polskiej. Uczestnicy przeszli się Starym Miastem, obejrzeli renesansowy ratusz, który dominuje nad Starym Rynkiem a legendarne koziołki z ratuszowej wieży przyciągają na Stary Rynek tysiące turystów. Następnie młodzież zwiedziła położony 90 kilometrów od Poznania Gołuchów. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali historii Zamku  w Gołuchowie, który  był dawną rezydencją Leszczyńskich. Zbudowany został w stylu neorenesansu francuskiego. Zamek otoczony jest parkiem o powierzchni 162 ha. Kolekcja drzew i krzewów obejmuje około 1500 różnych gatunków. Dużą atrakcją parku jest zagroda zwierząt, gdzie na 22 ha mieszkają żubry, daniele i koniki polskie.
 
 

Wycieczka udała się znakomicie, wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.
Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu "Dziś nauka a jutro pewna praca", Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Biuro Projektu: Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej, ul. Moniuszki 20, 21-500 Biała Podlaska