Wycieczka na Majdanek i do Parku Trampolin w Lublinie

W dniu 16  grudnia  2021r. młodzież Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy ucząca się w Branżowej Szkole Rzemieślniczej I-go stopnia  wraz z opiekunami  uczestniczyła w wycieczce do Lublina.

Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Obozu Koncentracyjnego na Majdanku, podczas którego młodzież zapoznała się z historią tego miejsca.

Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia na własne oczy jak wyglądały baraki, łaźnie, krematorium, komora gazowa oraz w jakich warunkach żyli i funkcjonowali więźniowie ówczesnego niemieckiego obozu.

Wychowankowie oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu. Pobyt w Majdanku uświadomił uczniom wagę miejsca, które jest dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyją w wolnym kraju.

Po tej trudnej lekcji historii, uczestnicy udali się do Parku Trampolin „Akropark”, gdzie wzięli udział w nowoczesnej lekcji wychowania fizycznego z wykorzystaniem trampolin i gąbek.

Skakanie, wykonywanie salt i przewrotów oraz innych figur akrobatycznych okazały się świetną zabawą i dostarczyła młodzieży mnóstwo radości.

Wycieczka miała na celu kształtowanie postawy patriotycznej oraz integrację grupy podczas nowatorskich zajęć sportowych.

Młodzież, choć zmęczona ale bardzo zadowolona, wróciła do domu z nowymi wrażeniami i doświadczeniami.

 

Mariola Mirońska, Edyta Trębicka