Wojewódzki etap konkursu ,,Sprawny w zawodzie”

W dniach 28-29 kwietnia 2015 r. wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy uczestniczyli w wojewódzkim etapie konkursu „Sprawny w zawodzie” w kategoriach: mechanik pojazdów samochodowych, kucharz oraz fryzjer.

28 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim młodzież rywalizowała w kategorii mechanik pojazdów samochodowych. Do rywalizacji przystąpiły trzy dwuosobowe drużyny mechaników. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej w formie testu, podczas której uczestnicy wykazali się wiedzą związaną z ich wyuczonym zawodem, jak również z praktycznej, polegającej na naprawie wskazanych elementów pojazdów samochodowych. Drużyna z Roskoszy w składzie Stanisław Hołownia i Dariusz Weremczuk zajęła II miejsce. Naszą reprezentację wyprzedziła ekipa Środowiskowego Hufca Pracy 3-3 we Włodawie, na III miejscu uplasowali się zawodnicy z Hufca Pracy 3-12 w Chełmie.

sprawny w zawodzie 5

29 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania 3-2 w Zamościu rywalizowały drużyny kucharzy i fryzjerek. W konkursie fryzjerskim wystartowało 7 uczestniczek a w konkursie kucharskim sześć dwuosobowych drużyn. Oba konkursy rozpoczęły testy teoretyczne składające się z 20 pytań,  po czym młodzież przystąpiła do części praktycznej.

sprawny w zawodzie 1

W kategorii fryzjer ECKiW OHP reprezentowała Agnieszka Kozak, która wykonała elegancką fryzurę wieczorową, jednak nie udało jej się stanąć na podium. Natomiast kucharze z ECKiW OHP Justyna Bąk i Mateusz Samociuk wywalczyli IV miejsce.

sprawny w zawodzie 3

Wszyscy nasi wychowankowie otrzymali pamiątkowe dyplomy a mechanicy dodatkowo za zajęcie II miejsca nagrodę rzeczową – zestaw profesjonalnych kluczy.