Wizyta przygotowawcza – “Dobra forma to norma”

W dniach 4-5 maja 2015 roku w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyła się wizyta przygotowawcza projektu „Dobra forma to norma”, realizowanego w ramach Akcji KA1 – Mobilność edukacyjna osób programu Erasmus +. W wizycie wzięli udział przedstawiciele trzech organizacji partnerskich biorących udział w projekcie z Litwy, Węgier i Belgii, a także lider grupy młodzieżowej oraz koordynator projektu z Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.

DSC_1799

Spotkanie było znakomitą okazją do lepszego poznania się z nowymi partnerami oraz przeanalizowania wszystkich najważniejszych kwestii przed zbliżającą się wymianą młodzieży, która odbędzie się w dniach 18-24 maja br.

DSC_1785

Uczestnicy wizyty szczegółowo omówili między innymi kwestie bezpieczeństwa, harmonogram działań, zwrócili uwagę na pozycje które pozostały do przygotowania przed rozpoczęciem wymiany, podsumowali dotychczasowe działania przygotowawcze, omówili budżet, zagadnienia związane z dokumentację księgową, organizacją pobytu, zakwaterowaniem, wyżywieniem podczas mobilności, opracowali szczegółowy regulamin.

DSC_1807

”Dobra forma to norma” jest projektem wielostronnej wymiany młodzieży z Polski, Belgii, Węgier i Litwy, w którym uczestniczy po 6 młodych ludzi i 1 liderze z krajów partnerskich, w sumie 28 osób. Projekt związany jest z odkrywaniem nowych i ciekawych form aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, dbaniem o dobre samopoczucie, zdrowie fizyczne i psychiczne. Projekt propaguje zdrowy styl życia, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, zwraca uwagę na zdrowe odżywianie się, efektywne wykorzystanie czasu wolnego. W ramach projektu realizowane są także wspólne działania i pozaformalne wzajemne uczenie się pokolenia młodzieży i seniorów.