Warsztaty z projektowania i druku 3D

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w dniu 10.06.2024r. zorganizowane zostały  warsztaty z projektowania i druku 3D, w których uczestniczyła młodzież biorąca udział w projekcie zagranicznych staży zawodowych realizowanego w ramach umowy finansowej nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000121689.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali tajniki przestrzennego projektowania i tworzenia kształtów w bezpłatnym programie Tinkercad, jego funkcje i możliwości techniczne oraz zdobyli wiedzę z zakresu budowy i praktycznej obsługi drukarki 3D.

Młodzież poznała cały proces powstania przedmiotu, począwszy od własnego pomysłu, aż po wydruk na drukarce. Powyższa technologia dopiero się rozwija i wchodzi do naszego życia codziennego a poznane narzędzia pozwalają w krótkim czasie i po niskich kosztach stworzyć kilka wersji produktu i wybrać do wydruku najlepsze rozwiązanie.

Celem warsztatów było zaprezentowanie technologii od strony praktycznej, rozwój wśród uczestników wyobraźni przestrzennej, myślenia abstrakcyjnego, zdolności manualnych jak również zdobycie umiejętności konstrukcyjnych.

Podjęte działania to wsparcie przygotowawcze zrealizowane zgodnie ze standardami jakości Erasmusa „Edukacja cyfrowa” w ramach akredytowanego projektu zagranicznych staży zawodowych, finansowanego ze środków Unii Europejskiej sektor „Kształcenie i Szkolenia Zawodowe” Akcja 1.