Warsztaty florystyczne z okazji Dnia Kobiet

Dzień Kobiet ustanowiono w 1910 r. jako wyraz szacunku dla kobiet walczących o równouprawnienie. W Polsce ten dzień ma szczególne znaczenie i przez lata było to flagowe święto PRL-u. Jedni traktują 8 marca jako relikt minionej epoki, ale przez większość społeczeństwa ten dzień wciąż jest wspominany i obchodzony z sentymentem.

W dniu 7 marca 2022 r. młodzież z Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP uczestniczyła w warsztatach florystycznych.

Poznała podstawowe techniki tworzenia kompozycji z kwiatów, doboru roślin i kolorów oraz dodatków decydujących o końcowym efekcie florystycznej dekoracji.


W trakcie warsztatów kadra wychowawcza opowiedziała historię tego święta min. jak kobiety dostawały w prezencie przydział rajstop i czerwonego goździka do ozdoby.

Uczestnicy stworzyli samodzielnie oryginalne kompozycje kwiatowe, które z pewnością wniosą niepowtarzalną atmosferę do ich mieszkań.

Męska społeczność internatu tego dnia wykonała także gazetkę okolicznościową z myślą o wszystkich Kobietach tych małych i tych dużych.

 

Z okazji Dnia Kobiet życzymy :

pogody ducha,

spełnienia pragnień,

samych cudownych chwil,

miłości, zrozumienia

i grona przyjaciół!

– Chłopcy z Internatu

 

Renata Golczewska, Katarzyna Deneko, Olga Dawidziuk