W zdrowym Patriocie zdrowy duch – Bieg Niepodległości

Pod takim hasłem w środę, 26 września na terenie Zespołu Dworsko Parkowego w Roskoszy odbyła się impreza, której celem jest połączenie aktywności fizycznej ze świętowaniem tak ważnej dla Polski rocznicy, jaką jest 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

W przedsięwzięciu wzięło udział 150 uczniów z Branżowej Szkoły I-go Stopnia im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Impreza nie miała charakteru rywalizacji, uczestnicy poruszali się truchtem w sposób zwarty po wyznaczonej ścieżce edukacyjnej na terenie Roskoszy, zatrzymując się przy poszczególnych punktach.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników biegu na mecie czekała gorąca grochówka, pieczone kiełbaski oraz słodkości przygotowane przez młodzież kształcącą się w ECKiW w zawodzie cukiernik. Podczas wspólnego poczęstunku oraz zabaw na świeżym powietrzu można było wymienić wrażenia i spostrzeżenia dotyczące historii i losów Polski.

Uczestnicy spotkania mogli również zwiedzić Wioskę Ginących Zawodów oraz wziąć udział w warsztatach piekarniczych i stolarskich.

Ideą Biegu Niepodległości była chęć podkreślenia znaczenia Odzyskania Niepodległości przez Polskę  oraz pamięć, ofiarność, tych, którzy przyczynili się do budowania polskiej wolności. To dzięki nim możemy żyć w wolnym i niezawisłym kraju.

Inicjatorem wydarzenia była kadra opiekuńczo-wychowawcza ECKiW OHP.

Wydarzenie stało się okazją do radosnego oraz zdrowego spędzenia dnia.

Renata Golczewska, Katarzyna Deneko, Jerzy Horbowiec