VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP

W dniach 11- 14 kwietnia 2013 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP, w którym wziął udział także uczestnik „naszego” ECKiW w Roskoszy . Reprezentujący nasze Centrum Grzegorz Gassa, przygotował prezentację na temat: „ Roskosz dawniej i dziś”.

W ramach konkursu uczestnicy mieli za zadanie wykazać się wiedzą teoretyczna i umiejętnościami praktycznymi z zakresu informatyki. Wiedzą  teoretyczną wykazali się rozwiązując test online pod nazwą „Barometr Kompetencji Informatycznych”, natomiast umiejętności z dziedziny informatyki ujawniali podczas piętnastominutowej autoprezentacji ocenianej przez komisję konkursową

Udział w konkursie miał  na celu promowanie wiedzy z zakresu technologii informatycznej, wyłanianie osób uzdolnionych z dziedziny informatyki oraz ich wspieranie i oczywiście nagrodzenie.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Pomimo dobrego przygotowania, naszemu  uczestnikowi nie udało  się zająć miejsca na podium. Mimo to, zadeklarował on chęć swojego udziału w przyszłorocznej rywalizacji.

 Wyjazd okazał się doskonałą okazją do bliższego poznania i nawiązania koleżeńskich kontaktów z rówieśnikami z różnych regionów Polski. Wspólne zainteresowania i pasje okazały się naturalną płaszczyzną integracji. W czasie pobytu w Tarnowie zaplanowano dla młodzieży i jej opiekunów liczne imprezy towarzyszące. 

Dla wszystkich chętnych uczestników i opiekunów  zorganizowano turniej strzelecki i turniej tenisa stołowego, w których to opiekunka  Mariola Mirońska zajęła III i II miejce, a także turniej  szachowy i bilardowy.

Młodzież miała okazję zwiedzić miasto oraz Miejskie Muzeum w Ratuszu, a także  wziąć udział w koncercie muzycznym, wyjściu na kręgle i wyjeździe autokarowym do Kopalni Soli w Bochni.

 

DSCF1065

 

 

DSCF1121