Uroki wędkowania

W dniach 28-30 czerwca 2010 r. 12 osobowa grupa wychowanków ECKiW OHP w Roskoszy wraz z wychowawcami przebywała na warsztatach wędkarskich na żwirowni nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Warsztaty zorganizowane zostały dzięki uprzejmości i wsparciu Koła Wędkarskiego „Złoty Karaś” z Międzyrzeca Podlaskiego.
 
 
Zaraz po rozbiciu obozowiska młodzież spotkała się z Prezesem Koła Wędkarskiego „Złoty Karaś” Jerzym Janusiewiczem, który przedstawił młodym wędkarzom zasady bezpiecznego wędkowania, udzielił lekcji instruktażowych, pokazał jak czynić zanęty a na koniec każdemu rozdał po wędce i życzył udanych połowów.
 
 
Młodzież praktycznie nie rozstawała się z wędką.
 
 
Pod nadzorem kadry wędkowanie odbywało się także w nocy.
 
 
Każdemu z uczestników warsztatów udało się złapać jakąś rybę. Wśród połowów przeważały płocie i karpie. Jeden z wychowanków złapał nawet suma, jednakże ze względu na jego niewymiarowość wypuścił go do wody. Własnoręcznie złowione płocie wybornie smakowały podczas kolacji a karasie zasiliły stan zarybienia stawów w Roskoszy.
 
 
Upalny pobyt na żwirowni chłodziły chwile spędzone na strzeżonym kąpielisku gdzie młodzież chętnie korzystała z zabaw wodnych oraz spływu kajakami. Chwile spędzone na kąpielisku były również okazją do zapoznania się pod nadzorem ratowników z zasad bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.
 
 
Wieczory młodzież chętnie spędzała przy ognisku wysłuchując opowieści wędkarskich.