Uczestnicy ECKiW OHP w Roskoszy na Światowych Dniach Młodzieży, 29.07 – 31.07.2016r.

Światowe Dni Młodzieży nie mogły się odbyć bez naszego udziału, pełni wiary, radości a zarazem z ogromna ciekawością wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. Żadne z nas nie jest w stanie opisać w słowach wrażeń i emocji, jakie nam towarzyszyły. Msza Święta na polu namiotowym OHP w Niepołomicach dała nam radość ducha i większą wiarę na ten czas oczekiwania na spotkanie z Ojcem Świętym.

Naładowani pozytywną energią, z uśmiechami na twarzy, wyruszyliśmy w drogę. Dystans  14 km, cały ekwipunek na plecach, a my szczęśliwi i radośni. Cztery godziny marszu i w końcu dotarliśmy na Campus Misericordiae w Brzegach na spotkanie z młodzieżą z całego świata. Potem wszyscy razem ze śpiewem i modlitwą na ustach oraz ze świecami w dłoniach czuwamy i oczekujemy na Ojca Świętego Franciszka oraz niedzielną Mszę Św. Posłania.

IMG_20160731_084114

Po krótkiej chwili snu budzi nas wschodzące słońce, czas oczekiwania wypełnia nam śpiew i nadzieja, aby zobaczyć Papieża z bliska. Cieszymy się że możemy tu być, brać udział w tym historycznym wydarzeniu, wzmocnić się duchowo. W pewnym momencie słyszmy słowa naszego kolegi: „Jezus nas tu prowadził w to miejsce”.  A zaraz potem niezapomniana chwila: Ojciec Święty Franciszek przejeżdża obok nas, biegniemy za nim, machamy, bijemy brawa ze łzami radości w oczach. Przemek cieszy się: „tak blisko” Łukasz: „widziałem”,  Ernest:  „dziękuję że tu jestem”, Ewa patrzy i nic nie jest w stanie powiedzieć, Asia płacze. Niesamowite wrażenia, radość, nie ma słów aby opisać, co wszyscy czuli. Życie bez takich chwil, bez Jezusa, bez wiary byłoby szare i bez sensu. Dziękujemy  wszystkim organizatorom za tą Pielgrzymkę.

“Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

IMG_20160731_093046