Wychowankowie ECKiW na IV Ogólnopolskich Manewrach Fortecznych OHP w Twierdzy Przemyśl

W dniach 28.05 – 1.06.2012 r. czworo uczestników ECKiW OHP w Roskoszy: Karolina Karwacka, Karolina Siennicka, Damian Derlukiewicz i Grzegorz Gassa pod opieką wychowawcy Wiesława Gieleckiego brało udział w IV Ogólnopolskich Manewrach Fortecznych OHP w Twierdzy Przemyśl.
 
Uczestnicy zakwaterowani zostali w Wojskowym Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. Głównym punktem programu imprezy była tzw. Olimpiada Szwejkowska, obejmująca następujące konkurencje: obieranie ziemniaków, rozkładanie namiotu, pakowanie plecaka żołnierskiego, ubieranie stroju żołnierskiego, sznurowanie buta żołnierskiego na czas, strzelanie do tarczy, rzut butem żołnierskim na odległość, przeciąganie liny, bieg w worku, toczenie rafki rowerowej. Rywalizacja dostarczyła młodzieży wiele dobrej zabawy. W konkurencji toczenia rafki rowerowej Damian Derlukiewicz i Grzegorz Gassa odnieśli sukces, zajmując I miejsce.
 
Dodatkowymi atrakcjami pobytu w malowniczych Bieszczadach były: rejs statkiem po Zalewie Solińskim, kilkugodzinna piesza wycieczka w góry, przejażdżka wyciągiem krzesełkowym, zjazd na torze saneczkowym, zabawa taneczna, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, zwiedzanie Muzeum I Wojny Światowej na terenie Fortu Werner oraz obejrzenie sprzętu wojskowego w Jednostce Wojskowej w Przemyślu. Cała impreza okazała się niezwykle udana i dostarczyła młodzieży niezapomnianych wrażeń.