Talenty w OHP

 
W dniach 13-14 kwietnia 2012 r. w Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej przy ulicy Warszawskiej 11 odbyły się eliminacje finałowe do konkursu Bialski Talent. Spośród ponad 90 występów jury do panelu jurorskiego wybrała 60 najlepszych wykonawców, spośród których została wybrana grupa 25 wykonawców do półfinału konkursu. Do ww.panelu zakwalifikowała się także uczennica Zakładu Doskonalenia Zawodowego i uczestniczka ECKiW OHP Małgorzata Sarna. Wykonała ona piosenkę Halleluja w wersji polskiej.  
 
 
W jury zasiadali Marta Bąkowska (szefowa jury z Bialskiego Centrum Kultury), Wojciech Andrzejuk (Agencja Epizod, producent, aktor), Dariusz Kirczuk (Tubas Składowski), Mateusz Weresa (DJ, Biala24) i Michał Trantau (konferansjer, dziennikarz Biala24). Organizatorami są portal Biala24.pl, oraz Bialskie Centrum Kultury, patronat honorowy obejmuje Lena Kolarska – Bobińska poseł Parlamentu Europejskiego oraz prezydent miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski. Patronat medialny obejmuje Wspólnota Bialska, Pulsmiasta.tv.
 
 
Najlepsze 25 osób będzie walczyło co tydzień o pozostanie do finałowego występu na Wieczorach Gwiazd. W lipcu nastąpi wielki finał. Najlepszy talent otrzyma w nagrodę wycieczkę do Brukseli, laptopa oraz wiele ciekawych upominków. Nagrodzone zostaną też kolejne miejsca.  Niestety raz w tygodniu będą odpadać 2 osoby, grupy z najmniejszą ilością głosów czytelników.
Niestety naszej uczestniczce nie udało się przejść do szczęśliwej 25 osobowej grupy ale po eliminacjach Małgosia stwierdziła że ,,nie ma się co poddawać, spróbujemy sił w następnym roku”.