Szybcy i mocni pochodzą z Roskoszy

Tak w największym skrócie można podsumować występ reprezentacji ECKiW OHP w Roskoszy na Ogólnopolskich Zawodach Sportowych Młodzieży OHP w Pleszewie, które odbyły się w dniach 10 – 13 czerwca 2019 roku.

Najwięcej powodów do radości miał Kacper Zieniuk, który startował w biegu na 100 m. W eliminacjach uzyskał trzeci czas, natomiast w czwartkowym finale był drugi. Postawa Kacpra zasługuje jeszcze z jednego powodu  na wyjątkowe uznanie. Kacper w dniu wyjazdu na zawody zdawał egzamin praktyczny w Radzyniu Podlaskim. Zmęczenie podróżą nie wpłynęło znacznie na jego kondycję, gdyż już rankiem następnego dnia wystartował w eliminacjach i uzyskał trzeci czas dający mu prawo startu w finałach.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również nasza czwórka siłaczy: Grzegorz Szkalski, Julia Koprianiuk, Iwona Panasiuk i Kacper Wołowik. W przeciąganiu liny zajęli ostatecznie trzecie miejsce, pokonując w walce o brąz bardzo silną reprezentację Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP. W walce o złoto przegraliśmy z Mazowiecką Komendą Wojewódzką, która wygrała te zawody.

Udany start zaliczyła również Paulina Kondera w biegu na 1000 m. Ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce na 23 startujące zawodniczki. Równie udanie wypadł Kacper Wołowik, który w skoku w dal był piąty.

W konkurencjach rekreacyjnych (przenoszenie partnera na czas) szóste miejsce ,,wynosili‘’ również Paulina Kondera, Kacper Zieniuk, Iwona Panasiuk i Kacper Wołowik. W konkurencjach pływackich niezły występ zanotował także Grzegorz Szkalski, który na 50 m stylem klasycznym osiągnął piąty czas. Ten ostatni zawodnik również znakomicie rzucał piłką lekarską w pozycji tyłem. Wynik ponad 15,2 m dał mu piąte miejsce. Nieco gorzej poszło naszej reprezentacji w dyscyplinach technicznych. Na pewno zabrakło precyzji w rzutach do kosza czy lotką do celu. Ostatecznie w punktacji zespołowej drużyna z ECKiW OHP w Roskoszy została sklasyfikowana na dziesiątym miejscu na 23 reprezentacje biorące udział w zawodach.

Najbardziej usportowioną młodzieżą dysponuje obecnie Małopolska Wojewódzka Komenda OHP, która w ostatecznie wygrała tę edycję sportowej rywalizacji. Występ reprezentacji ECKiW OHP w Roskoszy  należy uznać za bardzo udany. Przygotowaniem pod względem sportowym naszej drużyny zajmował się Wiktor Laszuk, nauczyciel wf w ZDZ w Białej Podlaskiej, któremu należą się słowa podziękowania. Słowa uznania należą się również Julii Koprianiuk, która w czasie wolnym skorzystała z zaproszenia miejscowego Bractwa Kurkowego i na strzelnicy w Pleszewie nie miała sobie równych. W towarzyskiej rywalizacji pokonała nie tylko dziewczęta ale również chłopców. Otrzymała za to pamiątkowy medal oraz dyplom ufundowany przez wspomniane już pleszewskie Bractwo Kurkowe.

Zawody spełniły swoje zadanie, wyzwoliły dużą dawkę pozytywnych emocji sportowych, pokazały że sukces wymaga dużego wysiłku, systematycznej pracy i wytrwałości a trening pozytywnie wpływa nie tylko na wyniki sportowe ale również na zdrowie, kondycję i szczupłą sylwetkę co jest bardzo istotne bez względu na wiek.